control z

Control Z 2.Sezon Netflix’te Yayınlanacak mı?22 Mayıs 2020 tarihinde ilk sezonuyla izleyicileriyle buluşan ve piyasaya sürülmesinden bu yana ülkemize ilgi duyan dizinin 2.Sezonuyla ilgili ilk haberler gelmeye başlıyor. Netflix tarafından sunulan dizi, 2.Sezon için onayaldı. Yayınlanma tarihi belli olmasa da onay alması izleyicilerini sevindirmeye yetti. İlk haftadan itibaren ilk 10'a girmeyi başaran seri, IMDb'de de önemli bir puan almayı başardı.


Control Z Dizisi HakkındaControl Z, Netflix'in yeni Meksika yapımı gençlik dizisidir. 8 bölümlük dizi 22 Mayıs'ta Netflix kütüphanesinde yerini aldı. 7.2'lik bir IMDb puanı ile başlayan serinin bu günlerde 6.4'lük bir puanı var. Drama ve gerilim türünde bir gençlik dizisi olan Control Z, son zamanların en çok izlenen Netflix dizilerinden biridir. Dizinin yönetmen koltuğunda başarılı yönetmenler Bernardo De La Rosa ve Alejandro Lozano var. Miguel García Moreno ise dizinin senaryosunu yazıyor.

control z netflix

Control Z KonusuKontrol Z 1. Sezon KonusuÖncelik karakterleri inceleyelim. Güzel ve popüler kızlar, yakışıklı ve zengin çocuklar, “senden farklıyım” diyen öğrenciler, ama çokta farklı değiller. Her karakter dizide o kadar klişe ve tanıdık karakterlere sahipler ki, birkaç tane gençlik dizisini izlediyseniz adını bilemezsiniz ancak tüm karakterleri çözebilirsiniz. Elite serisinin bir kopyası olduğunu söyleyebiliriz. Fakat şahsi bir fikir belirtmek gerekirse Elite dizisinin, Kontrol Z dizisine karşı daha iyi olduğunu düşünüyorum. 


Dizi, okulun garip kızının okuldaki herkesin sırlarını bilen ve açıklayan bir hacker bulma çabalarıyla ilgilidir. Bu cümlem ile her şeyi tahmin edebilirsiniz. Ayrıca hacker’ın kimliğini de çok kısa sürede bulmanız çok büyük bir olasılıktır. 


Bu sebepten sadece nasıl bulacaklar ve belki bir sürpriz yaparlar diye bu diziyi izleyeceksinizdir. Ancak olayların çözülme şekli hackerın kimliğini sezonun sonunda düz bir şekilde söyleniyor. Bu açıdan bazı yerlerinde 13 Reasons Why dizisini de gözlemleyebilirsiniz. 


Serinin en beğenilen kısmı LGBTQ karakterlerinin iyi yansıtılmasıdır. Onları anlıyorsun, üzgün hissediyorsun, duygularını deneyimlerine şahit oluyorsun. Bu konuda gençlere sosyal açıdan güzel bağlar kuran bir dizidir. 


Zorbalık yaşayan ya da kimlik arayışında olan bazı gençleri hayata bağlayacak sahneleri içeriyor. Meksikalı Netflix TV dizisi Control Z, arkadaşlarının sırlarını ve lise ayaklanmalarını ortaya çıkaran bir lise öğrencisini anlatıyor.


Asosyal olan Sofia, gözlemlemek için güçlü bir yeteneğe sahip bir karakterdir. Bu şekilde, Sofya okuldaki olayların farkındadır. Okulda kimin ne yaptığını bilir, ancak arkadaşlıkla zor zamanlar geçirir. Bu arada, okulun sırları okulda bilinmeyen bir kişi tarafından tek tek ortaya çıkmaya başlar. Bu olaydan sonra, okulda kaos hüküm sürer ve Sofya bilgisayar korsanını bulmaya ve gözlem becerisini kullanarak olayları aydınlatmaya çalışır.Okumaya devam edin
Yorum (0)
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Yorumunuz minimum 30 karakter olmalıdır.