Bugün, netflix'in önde gelen projelerinden biri olan You dizi incelemesi'ni yapacağım. Sen Caroline Kepnes tarafından Roman dayalı bir gerilim olduğunu. İkinci sezonun nerdeyse ilk sezonunda gerekli onay verildi.

Penn Badgley ve Elizabeth Lail'in oynadığı dizi şu biçimdedir; parlak bir muhasebeci ve kibar bir kitapçı operatörü olan Joe, çaldığı kitapçıya gelen genç bayan Beck'i ilk bakışta sevmeye başlar. Beck iyi bir adam olup olmadığını öğrenmek için çalışıyor, Joe onun hakim SAP beceri ile Beck'in yaşamının farkında değil yalnızca (!), O da içerisinde yer almak için yönetir.

Serinin konusunu özetlemek gerekirse, hazırsanız, çok miktarda Spoiler içeren incelememe başlıyorum.

İncelemenin ana bölümüne başlamadan önce her şeyden önce dürüst olmak gerekirse, bu ilk araştırma yazımı dizisidir ve bunun iyi olup olmadığına karar veremiyorum. İyi bir yazı ister misin bilmiyorum. Bu yüzden yapmış olduğum en iyi şeyi, karakterlerin dedikodularını kullanmayı planlıyorum. Kısa, sarı saçlı ve gözlüklü çirkin ama sempatik bir bayanın elini beline koyduğunu ve size ateşli bir şey anlatmaya başladığını düşünüyorsanız, incelememi okumaya devam edebilirsiniz.

Joe Goldberg:

Penn Badgley, ben onun ergenlik senelerın zirvesinde yaşamakta olan bir gençken dan Humphrey ile bir araya geldi kime, seneler sonra Joe Goldberg ile yeniden ortaya çıktı. Yıllar geçtikçe yaşlandım ve yalnızca sevgili Penn hala genç. O vakitler Chuck Bass ağlamak yerine bütün enerjimi Dan Humphrey'e harcamış olmayı istemiyordum. Penn Badgley'in yakışıklılığına yeteri kadar övgüyle bakarsak, joe'ya, onun karakterine geçebilirim. Dizinin konusunu yazarken bahsettiğim gibi Joe kitabevinde çalışmakta olan genç bir adam. İlk bölümün ilk sahnesinde bana kendisini beğenmiş bir karakter olarak geldi, ancak komşusunun oğlu Paco'ya bakma biçimi içerisindeki buzu eritmek için yeterliydi. Gösteriyi izlemeye devam ettiği gibi, aşk sandığı eriyen buzun yerine ince bir duygu ürperti yerleştirdi.

Dizi genelde Joe'nun Beck ile olan iç konuşmalarının yansımasını alır. Bizim takıntılı sevgilisi Joe, Beck ile bir ilişki var karar verdikten sonra, Beck onun için doğru kişi olup olmadığını hayata geçirmek için onu takip başlar. İlk olarak, sosyal ağ hesaplarının süregelen takip Beck takip ve evine gizlice ve onun mesajlarının anında farkında olmak için onun telefonunu çalmak için geri gider. Joe'nun ilk hedefi Beck'in onun için doğru kişi olup olmadığını anlamak olsa da, Beck'e müdahale edebilecek her şeyi (insanlar dahil) ortadan kaldırır.

Joe ve ne yapmış olduğu hakkında söylenecek çok şey olmasına karşın, daha fazla Spoiler vermeden diğer karakterimiz Beck'e geçiyorum.

Guinevere Beck:

Elizabeth Lail, kim Beck oynadı, ayrıca ilk Dead of Summer ve bir vakitler görüldü. Katıldığı diğer diziyi nerdeyse izlemediğim için, onunla you serisinin yardımı ile tanıştığımı söyleyebilirim.

Beck hâlbuki guinevere adını sevmediği için soyadını bir isim biçiminde kullanan genç bir edebi öğrencidir. Dört kişilik grup en düşük mali gelir olmasına karşın, onların arkadaşları ile zengin bir hayat yaşamak için mali durum daha fazla harcama duramazsın. Beck, devamlı olarak ortadan kaybolan ve babasının parası ile başarılı bir insan gibi görünmeye çalışmakta olan Benji adında genç bir işadamı ile beraber. İlişkileri sırasında küçük farklılıklar olsa da, asla ayrılmazlar ve Joe'nun yardımı ile ayrılırlar. Benji'nin eksikliği ve kız arkadaşlarının egoist tavrı, Beck'i joe'ya ilgi göstermeye iten sebeplerden birisidir.

Peach

Pretty Little Liars serisinde de rol alan Shay Mitchell, bu serideki Peach karakteridir. Yazımda yalnızca Beck ve Joe'yu dahil etmeyi planlamış olsam da, Peach'in hakkını özetlemek istiyorum çünkü yemek istemiyorum.

Peach Beck'in en iyi arkadaşı olmasına karşın, Beck'e olan duyguları arkadaşlıktan çok daha fazlasıdır. Doğal olarak, duygular dahil, bu nedenle Joe'yu çok sevmiyor ve joe'nun nefretini kazanmayı başarıyor. Aslında, Peach her insan hayatında arkadaşlarından birisidir. Peach, hayatınızın kanser hücresini oluşturan ve yalnızca ameliyatla çıkarılması gerekli olan yer sebebiyle alınamayan arkadaşlardan birisidir. Kesinlikle Beck'e zarar veriyor ve Beck onu hayatından çıkaramayacağını fark ediyor. Doğal olarak, Joe gelir ve Beck'i Peach'in esaretinden kurtarır.

Dizi boyunca, yapmış olduğu şey için Joe'ya kızgındım, ondan korktum ve Peach hakkındaki bölümleri izlerken joe'yu yürekten destekledim. Peach, nefretimi kazanan kurgu karakterleri listemin en üzerinde olduğunu söylersem abartıyorum. Ben hala tekrar tekrar tırmanıyorum farkındayım. Bu yüzden sözlerimi uzatıyorum ve Peach'e daha fazla kızmadan yazımı bitiriyorum.

Unutmadan önce; You Dizisine şans verin.

Saygılar.

Okumaya devam edin
Yorum (1)
dizincele - Gamze
Gamze - 27 Şubat 2020 14:23
gerçekten güzen ve açıklayıcı bir makale teşekkür ederim.
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Yorumunuz minimum 30 karakter olmalıdır.