İlk sezonun tamamını izleme şansını bulduğum dizinin hâlbuki büyük bir handikapı var. Baş karakterleri dolayısı ile bir ergen dizisi havasında olmasına karşın Locke & Key'in yaş sınırı 18+ yaş. Stranger Things 16+ iken, Locke & Key’in 18+ olması, sizi çok da yetişkin bir fantastik izleyeceğiniz konusunda heveslendirmesin. Zira izlediğim dizinin hedef yaş grubu 15-20 arası olmalı diye düşünüyorum ben. Cuse ve Averill bu konu da çok cesur davranmamışlar ya da özellikle dizinin böyle bir aile tonunda olması istenmiş ve korku janrından uzaklaşılmış. Anlaşılan Netflix çalışmakta olan modelden şaşmak istememiş.

Yine de bir Netflix klasiği olarak binge watch’e (seri izleme) son derece uygun bir dizi olarak, Locke ailesinin gençlerinin sırları çözüşünü, sıkılmadan izlediğimi söyleyebilirim. Sadece anne Nina ve gençlerin çevresindeki okul arkadaşları da dahil olmak üzere diğer tüm karakterlerin antipatikliği beni rahatsız etti. Bode dışında kimseye karşı bir sempati besleyemedim. Benim, ön içerik olarak izlediğim bölümlerde efektler tamamlanmamıştı. Dolayısıyla o konu da çok yorum yapamayacağım, çünkü izlediğim versiyon, sahnelerin son hali değildi.

Sonuç olarak çizgi roman hayranlarının korku dozu azaltılmış bu versiyonla biraz hayal kırıklığına uğrayacağını tahmin edebiliyorum. Ancak diğer izleyiciler için keyifli bir izleme tecrübesi olabilir. Locke & Key’in hali hazırda 2. Sezon onayını aldığını da belirtmeden geçmeyeyim.

İyi seyirler..

Okumaya devam edin
Yorum (0)
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Yorumunuz minimum 30 karakter olmalıdır.