Messiah yeni senenin ilk günü Netflix’te yayınlanması ile sosyal ağ çağında inandırıcılığın ve etkileyiciliğin gücünü araştıran provokatif ve sürükleyici bir gerilim dizisi olarak tüm Dünya’nın gündeminde önemli yer kapladı. 10 bölümden oluşan ilk sezonun bitmesi ardından 2. Sezon hakkında tüm bildiklerimiz.

Messiah Konusu: Neler Oldu?

CIA ajanı Eva Geller’in Ortadoğuda ruhani bir hareket başlatan ve siyasi kargaşa yaratıp kendisini İsa’nın ikinci gelişi olduğunu iddia eden bir adamı araştırmasını konu edinen Netflix dizisi “Messiah” yeni senenin ilk günü ilk sezon bölümlerinin yayınlanmasıyla başladı.
İnsanların Mesih etrafında toplanmaları ve ona inanmaları Dünyanın hatta bilhassa CIA’in dikkatini çekmiş ve bu adamın kim olduğunu ne yaptığını ve insanları hangi amaca yöneltmek istediğini araştırmak ise CIA uzmanı Eva Geller’in (Michelle Monaghan) sorumluluğunda olacaktır.

Adam, onun mucizeler yarattığını iddia eden müritler kazanmaya devam ederken, küresel medya bu karizmatik adamın cazibesine giderek daha fazla kapılmaya başlar. Geller, bu adamın gerçekten ilahî bir varlık mı yoksa dünyanın jeopolitik düzenini bozabilecek aldatıcı bir sahtekâr mı olduğunu ortaya çıkarmak için uğraşmalıdır.

Hikâye ilerledikçe, olaylar İsrailli bir istihbarat görevlisi, Texaslı bir vaiz ve kızı, Filistinli bir mülteci ve olayı haber yapan bir gazeteci gibi pek çok farklı kişinin bakış açısından, iç içe girmiş şekilde anlatılıyor.

Messiah Oyuncuları: Dizide Kimler Oynuyor?

Eva Geller rolünde Michelle Monaghan, Mesih rolünde Mehdi Dehbi, Aviram rolünde Tomer Sisley, Felix Iguero rolünde John Ortiz, Anna Iguero rolünde Melinda Page Hamilton, Rebecca Iguero rolünde Stefania LaVie Owen, Jibril rolünde Sayyid El Alami, Miriam Keneally rolünde Jane Adams, Will Mathers rolünde Wil Traval, Samir rolünde Fares Landoulsi, Başkan Young rolünde Dermot Mulroney, Edmund De Guilles rolünde Beau Bridges, Zelman Katz rolünde Philip Baker Hall yer almakta.

Messiah 2. Sezon Yayın Tarihi: Ne Zaman Yayınlanacak?

‘Messiah’ ilk sezonu ile eleştirmenlerden yeterince beğeni alamasa da dizi izleyicileri tarafından son derece beğenildi.

Dizinin popülaritesine rağmen Netflix 2. Sezon yenileme kararı açıklamasını en az 1 ay sonra verecektir. Netflix dizilerinin geleceği hakkında kararlarını genelde yayınlamasından bir kaç ay sonra veriyor. Şu an itibariyle dizinin yeni sezonunun olup olmayacağı belli değil.

Her durumda da Netflix’in kararını açıklaması ve ilk sezonda dizinin normalden uzun süren yapım süresi dikkate alındığında yeni sezonun çok yakın bir tarihte yayınlanmayacağı anlaşılıyor.

Henüz resmi bir açıklama yapılmayan Messiah 2. Sezon onayı verilmesi halinde 2021 yılı ilk döneminde yayınlanacağını tahmin ediyoruz.

Okumaya devam edin
Yorum (0)
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Yorumunuz minimum 30 karakter olmalıdır.