Dracula 2. Sezon Oyuncu Kadrosu: Kimler Oynuyor?

‘Sherlock’ ve ‘Doctor Who’ dizilerinin yaratıcıları Mark Gatiss ve Steven Moffat‘ın üretmiş olduğu dizide, Charles Bang ‘Dracula’ karakterini canlandırıyor. Dizinin diğer rollerinde Joanna Scanlan, Morfydd Clark, Jonathan Aris, John Heffernan, Youssef Kerkour ve Dolly Wells bulunuyor. Dizinin senaryosunu Steven Moffat ve Mark Gatiss yazarken, yönetmenliğini Jonny Campbell, Paul McGuigan ve Damon Thomas yapıyor.

Dracula 2. Sezon Konusu: Neler Olacak?

Sherlock ‘un yaratıcılarının imzasını taşıyan bu dizi; vampirlerin en ünlüsü, azametli, tehditkâr ve ölümcül Kont Dracula’ya yepyeni bir yorum getiriyor.
Bram Stoker’ın klasik eserinden esinlenerek kaleme alınan mini dizi, 1897 senesinde Transilvanya’da geçiyor ve kana susamış Kont’un Viktorya dönemi Londrası’na karşı planlarını sahneliyor. 

Dracula 2. Sezon Yayın Tarihi: Ne Zaman Yayınlanacak?

Dracula 1. Sezonun 3 bölümü ilk defa 1 Ocak 2020’de BBC One’da 3 gün arka arkaya yayınlanmıştı. Tüm bölümlerin yayınlanmasının ardından 4 Ocak 2020’de Netflix’te yayınlanmaya başladı.
Bir sonraki sezon hakkında bilmemiz gerekli olan en önemli nokta dizinin hem BBC, hem de Netflix tarafından ‘Mini Dizi’ olarak sunulduğu görülüyor. Bu da dizinin çok sezonlu bir planlama ile yaratılmadığını gösteriyor. Daha önce ‘mini dizi’ olarak başlayıp yeni sezonlarla devam etmekte olan ‘True Detective’ ve ‘Big Little Lies’ gibi istisnalar olmasına karşın aynı istisnanın Dracula’da da olup olmayacağı henüz belli değil.
Ayrıca bu sezonun göreceği ilgi ve izlenme oranları Netflix ve BBC’nin 2. Sezona devam edip etmeme konusundaki kararlarında önemli etken olacak.
Henüz resmi bir açıklama yapılmayan Dracula 2. Sezon onayı verilmesi halinde 2021 senesinde Netflix ekranlarında görebiliriz.

Okumaya devam edin
Yorum (0)
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Yorumunuz minimum 30 karakter olmalıdır.