The Twelve

The Twelve Netflix Dizisi Hakkında BilinenlerThe Twelve (De Twaalf), 10 Temmuz'da Netflix'te yayınlanan Belçika yapımı bir dizidir. 10 bölümlük dizi bir mahkeme / jüri draması olarak karşımıza çıkıyor. Polis hikâyeleri, tek bir yerde olan prodüksiyonlar, mahkeme/jüri/avukat sorunları da dâhil olmak üzere dizi ve filmlere ilgi duyuyorsanız “The Twelve” dizisini izlemenizi öneririm. 12 üyeden oluşan bir jüri söz konusu olduğunda, klasik “12 Angry Men” filmini aklınızda canlandırıyorsunuzdur.  

The Twelve

The Twelve Dizisinin KonusuBelçika'nın Ghent kentinde saygın bir okul müdürü olan Frie Palmers, 2000 yılında en iyi arkadaşı Brechtje Vindevogel ve 2016 yılında kendi 2 yaşındaki kızı Roos'u öldürmekle suçlanıyor. ” Milenyum davası“ olarak adlandırılan bu tartışmalı cinayet davası, basında çok dikkat çekiyor. Bu cinayet davasında, Frie Palmers'ın suçlu mu yoksa masum mu olduğuna karar vermek için 12 düzenli vatandaş (ve iki yedek) jüri seçildi. 


Her bölüm hikâyemizdeki karakterlerden birine odaklanır ve bu diziyi benzer yapımlardan farklı kılan şey, cinayet davasında olduğu gibi jüri üyelerinin hayatlarına da odaklanmasıdır. 12 as ve 2 yedek de dâhil olmak üzere 14 jüri üyesi var, bu yüzden 6'sının hayatına yakından inceleme fırsatımız oluyor. Aslında, jüri üyelerinin sadece hayatlarına ve deneyimlerine bakma fırsatımız vardır.


The Twelve Oyuncu KadrosuMaaike Cafmeyer (Frie Palmers), Koen De Sutter (Marc Vindevogel), Johan Heldenbergh (Stefaan De Munck), Veerle Malschaert (Yannick), Peter Gorissen (Arnold Briers), Maaike Neuville (Delphine Spijkers), Lynn Van Royen (Brechtje Vindevogel), Charlotte De Bruyne (Holly Ceusters).Okumaya devam edin
Yorum (0)
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Yorumunuz minimum 30 karakter olmalıdır.