Merakla beklenen Ragnarok 1. Sezon tüm bölümleri ile Netflix’te yayında. Ama Ragnarok ilk sezonunu bitiren izleyiciler 2. Sezon hakkında planları merak ediyor. İşte Ragnarok 2. Sezon hakkında bildiklerimiz.

Netflix’in yeni Norveçli mini dizisi Ragnarok, Edda adlı kurgusal bir Norveç kasabasının sakinlerine odaklanıyor. İklim değişikliğinin yol açtığı problemleri ve İskandinav mitolojisini bir arada buluşturan dizide Edda kasabaya taşınan bir gencin karşılaştığı iklim şartları hâlbuki çok daha büyük bir felaketin habercisi oluyor. İklimsel felaketler adım adım dünyayı felakete sürüklerken, kasabada yaşamakta olan bir grup genç doğaüstü güçlere sahip olduklarını keşfediyor. Dizinin ana teması, daha önce görmüş olduğumuz Marvel filmi “Thor: Ragnarok” un da temelini oluşturuyor.

Adam Price (‘Borgen’), Meta Louise Foldager Sørensen (‘Antichrist’), Stine Meldgaard Madsen (‘Pros and Cons’) ve Emilie Lebech Kaae (‘Oda Omvendt’) tarafından yaratılan dizide yönetmenlik koltuğunda Mogens Hagedorn (‘Timetrip – the Curse of the Viking Witch’) oturuyor.

Ragnarok Oyuncuları: Kimler Oynuyor?

Bir başka ünlü Norveç dizisi Skam’ın oyuncu kadrosundan tanıdığımız pek çok oyuncuyu da barındıran dizinin başrolünde Magen Seier karakteri ile David Stakson var. Stakson’a Fjor Jutul rolü ile Herman Tømmeraas (‘Semester’), Fjor’un kız kardeşi Saxa rolü ile Theresa Frostad Eggesbø (‘November’) eşlik ediyor.

Ragnarok Konusu: Ne Anlatılıyor?

Kirliliğin zehirlediği ve iklim değişiklileri ile eriyen buzulların sarstığı bir Norveç kasabası, yaklaşan kıyameti yoğun şekilde hissetmektedir. Bu kadim kötülüğü alt etmek için bir efsane gerekecektir. Eğer kimse bu duruma müdahale etmezse, kıyamet çok da uzakta değildir. Esrarengiz güçlerle birbirlerine bağlanan bir grup genç, çok geç olmadan bir araya gelip Nors mitolojisinde bahsedilen Ragnarok’u andıran bu kıyameti durdurmalıdır.

Ragnarok 2. Sezon Yayın Tarihi: Ne zaman Yayınlanacak?

Ragnarok ilk sezonu 31 Ocak 2020’de Netflix’te yayınlandı.

Gelecek sezon konusuna gelince, her ne kadar yenileme konusunda son kararı Netflix verecek olsa da özellikle Netflix’in dizi ve film kataloğunu dünya çapında büyütme hedefiyle yapmış olduğu yatırımları dikkate aldığımızda yeni sezon onayının verileceğini düşünüyoruz.

Henüz resmi bir açıklama yapılmayan Ragnarok 2. Sezon onayı verilmesi halinde 2021 yılı ilk aylarında yayınlanacağını tahmin ediyoruz.

Geçtiğimiz Ocak Ayının Son günü Netflix Türkiye’de yayını yapılan ve yaklaşık 3 gece’de 6 bölümünü bitirdiğim dizi ne yazıkki tam renklenmeye başlamıştı dediğim anda sezon finali yaptı. Öncelikle dizi İskandinav yapımı diziler kategorisinde +18 yaş düzenine hitap etmekte, dizide çok açık seçik sahneler yok. Başlangıcında bir süre kahramanımız kendisini ve güçlerini henüz keşfedemediği için son bölüme kadar bu istikamette devam ediyor.Tam dizi sarmaya başlıyor derken ne yazıkki dizimiz sezon finali yapıyor. Burada asıl soru Ragnarok 2. Sezon ne zaman başlayacak sorusu oda henüz netflix kanadından bir açıklama yapılmadığı için bilmiyoruz fakat benim ön görüm dizi bölümleri altıncı olduğu için 2020 senesinin sonlarına doğru yeni sezon ile karşılaşacağımız yönünde. Özellikle diziyi izlemeyen arkadaşlarımız için bu kış günlerinde sıcacık bir çay ve kahve eşliğinde güzel izlenebilecek ve öneri ettiğim bir dizidir. Yeni sezon içerisinde bilgileri aldığım gibi sizlerle paylaşacağım.Dizide 3 Dil’de Dublaj Seçeneği Mevcut bu diller Norveççe – İngilizce – Türkçe ve 6 dilde Alt yazı seçeneği var Türkçe – Norveççe – İngilizce – Yunanca – Arapça ve Norveççe merak edenler için duyurulur.

Okumaya devam edin
Yorum (0)
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Yorumunuz minimum 30 karakter olmalıdır.